DNI JĘZYKÓW OBCYCH 2018

Dni Języków Obcych 2018 pod hasłem „Koniec języka za przewodnika...- podróże z Lingwistasiem”, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie w dniach 20 - 21 lutego to wspaniała okazja do podkreślenia znaczenia  nauki języków i to w przyjemny sposób. Celem inicjatywy było popularyzowanie wiedzy na temat kultury i języków w jakich kształci nasza szkoła.

Pierwszy dzień- tj. 20 lutego poświęcony został przybliżeniu uczniom znaczenia znajomości języków: angielskiego i francuskiego we współczesnej Europie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali dla całej społeczności szkolnej atrakcyjne konkursy, prezentacje multimedialne, gry i zabawy językowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z publikacjami w języku angielskim zaprezentowanymi na wystawce w bibliotece szkolnej. 

Drugi dzień- tj. 21 lutego -dzień języka niemieckiego i rosyjskiego, był również bardzo obfity w liczne atrakcje zorganizowane przez uczniów i nauczycieli. Przygotowano gazetki tematyczne, plakaty związane z kulturą i tradycjami obydwu krajów. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe rozwiązując quizy i zagadki w obydwu językach.

Dni Języków Obcych to świetna okazja do podkreślenia potrzeby uczenia się języków obcych i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie.Galeria