,,DOM BEZ PRZEMOCY SZANSĄ NA SZCZĘŚLIWĄ RODZINĘ”

5 października 2015 r. uczniowie klasy III TK i III TE wzięli udział w warsztatach dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, czym jest przemoc, jakie zachowania wobec innych osób uznaje się za niewłaściwe. Uczniowie dyskutowali też o stereotypach prowadzących do przemocy i metodach walki z nimi. Młodzież uczyła się rozpoznawania wczesnych sygnałów ostrzegawczych przemocy w relacjach damsko- męskich. Ponadto uczniowie poznawali sposoby propagowania postaw partnerskich w relacjach damsko-męskich opartych na szacunku i miłości, wzajemnym wsparciu i pomocy. Młodzież zaznajomiła się także z prawnymi aspektami zachowań ryzykownych. Uczestnicy zostali poinformowani również , gdzie należy zwrócić się o pomoc, gdy jest się ofiarą lub świadkiem przemocy.
   Warsztaty prowadziły trenerki ze Specjalistycznego Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Łukowie.
   Organizatorką warsztatów dla uczniów był pedagog szkolny p. Anita Olszewska.

IMG 1509.5.10.15  IMG 1510-1.5.10.15

IMG 1511.5.10.15  IMG 1512-1.5.10.15