Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, któremu w tym roku przyświecało hasło: „Działajmy razem!” Ideą DBI jest podkreślanie siły współpracy w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także zaangażowanie rożnorodnych instytucji oraz rodziny, czyli najbliższego otoczenia ucznia. Celem obchodów DBI była profilaktyka wobec rosnącej liczby internetowych niebezpieczeństw oraz niskiej świadomości zagrożeń wśród użytkowników sieci komputerowej. Podczas szkolnych obchodów tego dnia zorganizowano konkurs na hasło promujące przestrzeganie zasad bezpieczeństwa online, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak: słuchawki, powerbank czy pendrive. Zaaranżowano także „Fotobudkę ZS2”, czyli miejsce, gdzie młodzież robiła sobie zdjęcia w technologii Instamax z przygotowanymi hasłami.

Laureatami konkursu na najciekawsze hasło zostali:

I miejsce- Szymon Kopeć- kl. IV TE

II miejsce- Wiktoria Dmowska- kl. I TH

III miejsce- Cezary Ponikowski- kl. IV TE

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego przedsięwzięcia.

Organizatorkami szkolnych obchodów DBI były: p. Anita Olszewska, p. Emilia Klimiuk i p. Magdalena Goławska.