DZIEŃ PATRONA

„Wielkim może być każdy,  kto tego stale pragnie.”

A.Świętochowski

27 lutego 2018 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Młodzież zaangażowała się w wiele działań mających na celu promocję życia i twórczości Aleksandra Świętochowskiego.

Na korytarzu I piętra przygotowano  gazetki na temat życia i twórczości Posła Prawdy. Stworzono także kącik Patrona, w którym uczniowie naszej szkoły mogli otrzymać ulotki promujące postać Aleksandra Świętochowskiego oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Patrona Szkoły. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się także kroniki dokumentujące uroczystości  związane z Oremusem oraz prezentacja multimedialna opisująca jego biografię. W bibliotece szkolnej przygotowano kącik czytelniczy, w którym można było przeczytać utwory Patrona. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się także wirtualna wystawa, którą można obejrzeć pod adresem: https://padlet.com/bibliotekazs2/b1vz8bk7e3bl.

W związku z Dniem Patrona ogłoszono także szereg konkursów promujących sylwetkę Patrona: konkurs fotograficzny „Wśród przedmiotów wiedzy najciekawszym jest dla człowieka człowiek”, konkurs wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Świętochowskiego, konkurs poetycki ,,O Laur Aleksandra Świętochowskiego”, konkurs na biografię Patrona w języku angielskim oraz konkurs na prezentację multimedialną ,,Dlaczego A. Świętochowski jest patronem szkół zawodowych?”. Wyniki konkursów już wkrótce.