WIZYTA MADALINY I SANDUNIKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 5-9  marca 2018 r. nasza szkoła ma ogromną przyjemność gościć dwie wolontariuszki realizujące międzynarodowy projekt językowy „International Education” odbywający się dzięki współpracy placówek oświatowych z organizacją studencką AIESEC, działającą w ponad 120 krajach na całym świecie! Jest to wspaniałe wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli uczących w naszej szkole. Studentki, z którymi mamy przyjemność współpracować to Madalina z Rumunii i Sandunika ze Sri Lanki.

Głównym założeniem projektu jest umożliwianie młodym ludziom rozwijania wrażliwości kulturowej, odpowiedzialności społecznej oraz przede wszystkim rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku obcym. W ramach projektu studentki prowadzą zajęcia w języku angielskim z młodzieżą zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem. Zajęcia te dotyczą historii, geografii i kultury krajów wolontariuszek. Aby nawiązać jak najlepszy kontakt z gośćmi uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaplanowali szereg rożnorodnych atrakcji oraz zajęć pozalekcyjnych.

Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się relacja fotograficzna z pierwszego dnia pobytu Madaliny i Sanduniki w naszej szkole!

Koordynatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel języka angielskiego- Magdalena Goławska.