Dzień Patrona/ Spotkanie społeczności szkolnej z Panem Jarosławem Wałaszykiem

Sylwetka patrona Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie stała się inspiracją do podejmowania  przez społeczność szkolną wielu cennych inicjatyw i przedsięwzięć   popularyzujących Aleksandra Świętochowskiego i jego dokonania związane z  literaturą, oświatą i filozofią. W ramach obchodów Dnia Patrona 27.02.2020 r. zaproszono do naszej placówki Pana Jarosława Wałaszyka- kierownika Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Prelegent przedstawił, w bardzo interesujący sposób, biografię Aleksandra Świętochowskiego, uwzględniając: zasługi Posła Prawdy  we wdrażaniu postulatów programu pozytywistów i jego wkład w szerzenie oświaty wśród  ludu. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentów listów Aleksandra do żony  Marii Żydowo. Dzięki temu spotkaniu młodzież ZS nr 2 pogłębiła wiedzę o Patronie, poznała jego pasje i zainteresowania oraz dorobek twórczy.
Na koniec wizyty w naszej szkole Pan Jarosław Wałaszyk zaprosił wszystkich do zwiedzania  Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Organizatorem spotkania była p. A. Krasuska- Skiba we współpracy z: p. Joanną Pucyk, p. A. Cichosz, p. E. Krűger.

Organizatorki przypominają, że do 06.03.2020 r. (piątek) można składać prace na:
1.    Konkurs poetycki konkurs „O Laur Aleksandra Świętochowskiego”;
2.    Konkurs – MEM na przedstawienie jednego z aforyzmów Patrona;
3.    Konkurs – „ Mądrej głowie dość dwie słowie – rebusy tematyczne”.
4.    Konkurs na prezentację multimedialną: „DLACZEGO ALEKSANDER ŚWIĘTOCHOWSKI JEST PATRONEM SZKÓŁ ZAWODOWYCH”.