Dzień Przedsiębiorczości w ZS2

21 marca wpisuje się w kalendarz szkolny jako Dzień Przedsiębiorczości. Każda klasa stała się dzisiaj niezależnie działającym mini-przedsiębiorstwem oferującym własnoręcznie przygotowane produkty lub świadczącym usługi (fotobudka, car wash).

Można było skosztować słodkości w cukierniach, zjeść pyszne gofry, naleśniki i tosty. Dużym popytem cieszyły się hot dogi, zapiekanki, a nawet popcorn. Mimo nie najlepszej pogody z rana udało się uruchomić działalność Grilled sausage, a nawet umyć auto. Uczniowie przygotowywali też biżuterię z logo ZS2 oraz kwieciste origami. Nowością w tym roku była ekologia w działaniu. Trzeba było wykazać troskę o środowisko, zatem nie używano plastikowych naczyń czy sztućców, energię potrzebną do produkcji pozyskiwano z paneli fotowoltaicznych (uczniowie z klasy 4 te).

Była rywalizacja ale też współpraca członków zespołów, uczniowie uczyli się odpowiedzialności, przygotowywania biznesplanów, analizy kosztów. Liczyli zyski.

Wierzymy, że ten dzień zaowocuje w przyszłości, kiedy młodzi ludzie już jako nasi absolwenci będą podejmować decyzje i budować własne kariery zawodowe w oparciu o doświadczenia zdobyte w szkolnych murach.Galeria