Dziewięciu Finalistów Konkursu Wiedzy o Energetyce z ZS Nr 2 w Łukowie

Dziewięciu Finalistów Konkursu Wiedzy o Energetyce
z ZS Nr 2 w Łukowie

Dnia 27 maja 2015 r. 9 uczniów z klasy II TE i I TE wzięło udział w finale „Konkursu wiedzy o energetyce” zorganizowanym przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Celem przedsięwzięcia było promowanie zagadnień związanych z energetyką i ochroną środowiska.
   Konkurs obejmował dwa etapy: eliminacje zorganizowane 29 kwietnia w postaci testu internetowego oraz finał, który odbył się na terenie Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.
   Do udziału w konkursie zgłosiło się 115 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w tym 20 osób z ZS Nr 2 w Łukowie. Do II etapu zakwalifikowało się 21 uczestników z 7 placówek. Wśród finalistów było 9 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy drugiego etapu uzyskali tytuł Finalisty Konkursu Wiedzy o Energetyce. Najwyższe miejsca w rankingu finalistów zajęli: Jakub Krasucki – 6 lokata i Kacper Sobczak – miejsce 7.
   Udział w konkursie był dla uczestników doskonałą okazją do zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej energetyki, a dla opiekunów wymianą doświadczeń w zakresie wzbudzenia zainteresowania tak ważną dziedziną przemysłu wśród uczniów szkół gimnazjalnych.
   Eliminacje szkolne przeprowadzali p. Adam Sulej i p. Paweł Salamończyk – nauczyciele przedmiotów zawodowych w klasach technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Opiekę podczas wyjazdu do Warszawy sprawował p. Adam Sulej.

konkurswiedzyoenergetyce