II DZIEŃ WIZYTY GOŚCI ZAGRANICZNYCH

Drugi dzień wizyty był obfity w liczne atrakcje zorganizowane przez uczniów i nauczycieli. Madalina z Rumunii i Sandunika ze Sri Lanki prezentowały naszym uczniom kulturę oraz historię swoich krajów. Przygotowane przez gości prezentacje, to doskonała lekcja historii, kultury, tradycji oraz codziennego życia i funkcjonowania mieszkańców Rumunii i Sri Lanki. Dodatkowym atutem zajęć była możliwość naturalnego obcowania z językiem angielskim, którym nasi goście komunikują się z uczniami. Po lekcjach prowadzonych przez wolonariuszki przyszedł czas na odwrócenie ról- to Madalina i Sandunika uczestniczyły w zajęciach o literaturze polskiej i historii naszego kraju przeprowadzonych przez uczennice klasy IV TH. Następnie Madalina wraz z młodzieżą naszej szkoły zwiedziła Muzeum Regionalne w Łukowie, które realizuje wystawy czasowe o charakterze historycznym i etnograficznym oraz posiada stałą ekspozycję paleontologiczną, prezentującą amonity z tutejszych jurajskich kier lodowcowych. Dzień pełen wrażeń zakończył się zakupami w jednym z łukowskich supermarketów;-)