Zdobywamy nowe umiejętności i doświadczenia OZE

W dniu 6.03.2018r.uczniowie klasy II TE Marcin Cichosz i Mateusz Wielgosz wzięli udział w etapie okręgowym III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Turniej odbywał się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

Marcin i Mateusz zdobyli najwięcej punktów w szkolnym etapie konkursu i zakwalifikowali się do etapu okręgowego, pokonując tym samym uczniów z klas III i IV.

W etapie okręgowym reprezentanci ZS nr 2 w Łukowie poradzili sobie bardzo dobrze. Zabrakło im niewiele punktów, aby przejść do etapu centralnego. Udział w konkursie był dla uczestników doskonałą okazją do zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej energetyki. Dodatkowym atutem konkursu było umożliwienie uczestnikom zwiedzania warsztatów szkolnych placówki kształcącej w tym samym zawodzie co ZS nr 2.

Koordynatorem konkursu w szkole i opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawował p. Paweł Salamończyk.