„KAMPANIA - MŁODOŚĆ BEZ PROCENTÓW”

Plecak wrzucony do szafy, świadectwa niedługo odebrane, spanie do południa. Wakacje już niedługo czas zacząć! Nadchodzi ten upragniony moment i… co dalej? 

W marzeniach wakacje to czas szalonych, egzotycznych przygód i dalekich wyjazdów. A co, jeśli nie ma takiej możliwości? Czy wakacje w mieście i w domu muszą być synonimem nudy? W żadnym razie! Zerknijcie na nasz krótki poradnik, jak nie dawać się nudzie, TRZEŹWO I BEZPIECZNIE spojrzeć na lato w mieście.

1. Zacznij od tego, co dla Ciebie najcenniejsze – OD SIEBIE. Po całym roku walki o oceny, zachowanie, opinię wśród nauczycieli i znajomych, relaks jest w pełni zasłużony. Załóż więc, że te pierwsze dni należą do Ciebie: spanie od i do której chcesz, nadrabiania seriali i filmów, spacery, relaks na plaży czy nad jeziorem. 

2. Zamiast alkoholu - znajdź swoją pasję! W ciągu roku tłumaczysz sobie, że nie masz na nią czasu? Ta wymówka już odpada. Gotowanie, jazda na rolkach, pływanie, rower, fotografowanie… to też może dać Ci dużo adrenaliny i pewności siebie! Gdzieś tam na pewno tkwi Twoja pasja. Możliwe, że jeszcze jej nie znasz, ale na pewno ją masz. Nie bój się krytyki i komentarzy o słomianym zapale. Nastaw się na próby i błędy. I przede wszystkim na dobrą energię! Wakacje to Twój czas, możesz poświęcić go sobie w 100%. Pamiętaj to emocje i wspomnienia procentują

3. Doceń małe rzeczy. Twojego zwierzaka, który przez rok czekał, aż będziesz mieć dla niego więcej energii. Spotkania ze znajomymi. Babcię, ciocię lub kuzynów, których teraz możesz odwiedzać częściej. Zachowaj TRZEŹWE perspektywy i popatrz na drobiazgi, które przecież tak cenisz.

4. Zrób coś szalonego… przeczytaj książkę ;) Odkryj nieznane zakamarki swojego miasta, tyle ich jeszcze przed Tobą. Idź na imprezę na trzeźwo. Włącz się w wolontariat. Zorganizuj akcję charytatywną, nawet niewielką - może Twoja starsza sąsiadka potrzebuje pomocy? Wyjdź poza ramy i zrób postanowienie, na które do tej pory nie było miejsca. Zobaczysz, jak zaskoczą Cię jego pozytywne efekty.

5. Bądź ASERTYWNY! – Miej swoje własne zdanie, nie ulegaj wpływom grupy. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli wszyscy dookoła nas do czegoś namawiają, zaczyna to być dla nas bardzo stresujące, dlatego nie wdawaj się w dyskusje - „Nie piję i już”. Fajnie mieć czasami inne zdanie niż większość Zobaczysz, że tym właśnie zyskasz uznanie wśród rówieśników!

6. Jesteś na ognisku, spotkaniu towarzyskim, dyskotece? Nie zostawiaj swoich napojów tam gdzie Ciebie nie ma! Trzymaj je zawsze przy sobie. Napój stojący przy stole bez właściciela to niejednokrotnie idealny moment żeby zrobić komuś „żart” albo krzywdę wrzucając jakiś narkotyk. Bądź ostrożny!

Pamiętaj to EMOCJE procentują najlepiej! 


A Ty masz jakieś pomysły na wakacje bez używek?:-)

Psycholog i Pedagog szkolny