Konkurs „Życie i twórczość Aleksandra Świętochowskiego”.

„Mądra książka zakuwa w kajdany umysł czytelnika i uwalnia go od nich tylko pod warunkiem, że będzie myślał samodzielnie.”

Aleksander Świętochowski

Tradycyjnie w lutym  w ZS nr 2 obchodzimy Dni Patrona Szkoły –Aleksandra Świętochowskiego.

Zachęcamy serdecznie uczniów klas I technikum i szkoły branżowej do udziału w Konkursie „Życie i twórczość Aleksandra Świętochowskiego”. Głównym celem zmagań konkursowych jest  popularyzacja sylwetki  Posła Prawdy-publicysty, filozofa, pisarza oraz działacza społecznego i kulturalnego.

Konkurs odbędzie się 25.02.2021 r. o godzinie 13.00 w formie testu on-line z wykorzystaniem aplikacji internetowej Testportal.

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody. Polecamy następujące źródła wiedzy o Aleksandrze Świętochowskim:

Link 1

Link 2

Link 3

Link do Testportalu zostanie zamieszczony na stronie szkoły w przeddzień konkursu.

Organizatorkami przedsięwzięcia są: Pani Agnieszka Tomasiak i Pani Joanna Pucyk.