Konkurs Barman Junior 2015

W dniu 18.04.2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie, podczas Dnia Otwartego,  odbył się II Szkolny Konkurs Barman Junior 2015. W zawodach barmańskich przeprowadzonych w stylu klasycznym wzięło udział 12 zawodników. Zadaniem uczestników było opracowywanie receptury koktajlu bezalkoholowego z użyciem syropu Spicy firmy Monin. Napój nie mógł składać się z więcej niż pięciu składników, musiał być pomysłem w pełni autorskim i nigdzie wcześniej nie wykorzystanym. Każdy uczestnik miał 6 minut na przygotowanie koktajlu i zaprezentowanie go publiczności oraz jury. Sędziowie oceniali wygląd, aromat i smak drinka oraz umiejętności techniczne zawodnika. Najlepszymi barmanami – juniorami okazali się: Kacper Smarz, Monika Sikora oraz Adrian Murawiec – uczniowie kl. III TK.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy: MONIN i APS POLSKA GLASS&SUPPLY BAR.
   Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był p. Dariusz Olszewski, przedsięwzięcie współorganizowali: p. Lucyna Grono, p. Agnieszka Cichosz i p. Grzegorz Dziurdziak, którzy również zasiadali w jury konkursu.