LUBELSKI SALON MATURZYSTÓW

Salon maturzystow 2017

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogli uzyskać uczniowie klas IV THA, IV TK i IV TE, którzy 18 września 2017 roku wzięli udział w wycieczce do Lublina. Głównym jej celem były spotkania maturzystów z przedstawicielami uczelni z całej Polski: Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, Lublina, a także z wystawcami zagranicznymi. Uczniowie mieli też możliwość wzięcia udziału w wykładach ekspertów OKE w Krakowie dotyczących skutecznego przygotowania się do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie.
Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali wychowawcy klas maturalnych: p. A. Skwara, p. M. Goławska oraz p. P. Salamończyk.