MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

Podróż tegorocznych maturzystów na Jasną Górę trwała dwa dni.  Uczestniczyli w niej również chętni uczniowie z klas młodszych. 7 marca wyruszyliśmy do Krakowa, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę Wawelską wraz z kryptami, Bazylikę św. Franciszka z Asyżu, ulicę Kanoniczą i Franciszkańską z oknem papieskim w  Domu Arcybiskupów Krakowskich, Uniwersytet Jagielloński,  Kościół Mariacki i Rynek Główny. Dzień zakończył się wizytą u Smoka Wawelskiego i spacerem bulwarem Wisły.

Drugi dzień to podróż do Częstochowy. Młodzież zatrzymała się na modlitwę  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a także w Wadowicach, gdzie zwiedziliśmy Muzeum -  Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie mogło też zabraknąć w Wadowicach zjedzenia wspólnie papieskich kremówek.  W godzinach wieczornych przybyliśmy do celu naszej pielgrzymki, czyli na Jasną Górę. W czuwaniu modlitewnym wzięli również udział maturzyści Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej młodzież  modliła się o jak najlepszy wynik na egzaminie maturalnym oraz Dary Ducha Świętego na dalszej drodze życia. Uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim, modlitewnym czuwaniu, różańcu i Mszy Świętej w intencji tegorocznych maturzystów. Jedna z uczestniczek w drodze powrotnej mówiła: „Nie spodziewałam się że będzie tak pięknie u stóp Matki Bożej. To czuwanie tuż przed maturą było bardzo potrzebne”. Do Łukowa wróciliśmy rano – 9 marca.

Organizatorem dwudniowej pielgrzymki był ks. dk. Przemysław Matuszewski. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Agnieszka Zarzycka i p. Adam Sulej.Galeria