Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada w październiku, biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie przygotowała wystawkę książek nawiązującą do tegorocznego hasła święta: „Baśnie i legendy z całego świata”. Na ekspozycji znalazły się woluminy, które bibliotece „pożyczyli” nauczyciele ZS nr 2. Wśród prezentowanych książek znalazły się zarówno dzieła wydane w języku polskim, jak i obcojęzyczne zawierające baśnie i legendy.

Ponadto dla uczczenia Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele języków obcych przeprowadzają konkurs na alternatywne zakończenie legendy lub baśni w języku angielskim, rosyjskim lub niemieckim.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z wystawką, a przy okazji skorzystania ze zbiorów. Zachęcamy też do udziału w konkursie językowym.