MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY Z TECHNIKUM NR 2

P1040844

Dnia 2 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt „Młodzi Przedsiębiorcy”, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Mój pierwszy biznes”. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy III TK: Adrian Murawiec i Kacper Smarz zajęli III miejsce w konkursie „Młodzi Przedsiębiorcy” za opracowanie własnego pomysłu na „biznes” oraz krótki film reklamujący „Flair Project”, a uczennica klasy II THB Ewa Urbanek otrzymała za swój pomysł wyróżnienie. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli za zadanie przygotować biznes plan z pomysłem na własną działalność gospodarczą oraz krótki film reklamujący „biznes”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
   „Młodzi Przedsiębiorcy” to publiczno – społeczny projekt, który był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie młodzieży biznesem. Projekt realizowano w dziewięciu szkołach ponadgimnazjalnych, w tym i w ZS Nr 2 w Łukowie.
   Naszą szkołę reprezentowała grupa 5 uczniów z klas: I TK, II THB i III TK. Uczniowie ZS Nr 2 brali udział w warsztatach pt: „Ja o sobie , a Ty o mnie…”. Odbyli też wizytę studyjną do siedziby pobliskiej firmy związanej z rynkiem mediów lokalnych. Poznali tam tajniki pracy dziennikarskiej, strukturę i zadania poszczególnych działów firmy oraz nowoczesne techniki transmisji danych.
   Szkolnym koordynatorem projektu i jednocześnie opiekunem grup była p. Agata Skwara - nauczyciel przedsiębiorczości.

P1040846 P1040841