OLIMPIADA INTEGRACYJNA

17 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Łukowie odbyła się Olimpiada Integracyjna. Wzięło w niej udział 14 podopiecznych z placówki. Konkurencje sprawnościowe przygotował pan Damian Zawadzki, a przeprowadziła je młodzież z naszej szkoły: Amelia, Małgosia, Ewa i Adam. W programie Olimpiady znalazły się następujące konkurencje:

·        przejście po linie

·        rzuty piłką lekarską na odległość

·        rzuty woreczkami do celu

·        bieg w workach

·        rzuty ringo na paliki

·        bieg na 30 m

·        strzały piłką na bramkę.

Zagraliśmy jeszcze krótki mecz w piłkę nożną. Drużyny składały się z mieszkańców DPS oraz uczniów naszej szkoły. Padały gole, ale wynik nie był najważniejszy.

Po zakończeniu rywalizacji sędziowie zawodów podliczyli wszystkie punkty i podali wyniki. Zwycięzcą Olimpiady i złoty medal otrzymał Patryk, srebrny medal otrzymał Krzyś, a brązowy trafił do Mariusza. Wszyscy chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Po pamiątkowym zdjęciu gospodarze zawodów zaprosili na słodki poczęstunek. Olimpiada Integracyjna to kolejna nasza inicjatywa w ramach współpracy Zespołu Szkół nr 2 z DPS. Cel jaki nam przyświecał to przede wszystkim integracja z osobami niepełnosprawnymi, poznanie ich samych i ich cząstki życia. Trzeba przyznać, że nasz pomysł udał się w 100 %. Wszyscy bawili się wspaniale, pogoda i humory również dopisały.