Pamięć wieczna jak wiatr…

Jesień, a w szczególności zbliżające się święta listopadowe, nakłaniają do refleksji i zadumy. Czas ten sprzyja również porządkom na nekropoliach. Regularnie od początku października młodzież udawała się na pobliski Cmentarz wojskowy/wojenny przy ul. Strzelniczej w Łukowie. Celem wyjść było uporządkowanie mogił spoczywających tam żołnierzy i zapoznanie się z historią tego miejsca. Systematyzowanie wiedzy uczniów o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości służy również do pogłębionej refleksji nad historią Polski i regionu. Społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie już prawie od 30 lat opiekuje się Cmentarzem wojennym i wojskowym przy ul. Strzelniczej. Nauczyciele i uczniowie pamiętają o żołnierzach poległych w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. czemu dają wyraz zapalając znicze oraz dbając o mogiły ludzi, którzy walczyli i polegli na Ziemi Łukowskiej.