Pielgrzymka do Częstochowy

W dniach 21-22 kwietnia 2015 grupa uczniów z klas: III LO, IV THB, IV TK i III WA uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy. Tradycyjnie już wyjazd młodzieży, która kończy, szkołę miał charakter refleksyjny i modlitewny.
   Po przybyciu na Jasną Górę, dzięki uprzejmości Ojców Paulinów, uczniowie zwiedzili klasztor i dokładnie zapoznali się z jego ponad 600-letnią historią. Szczególnie dużo uwagi poświęcono dziejom słynącemu z łask wizerunkowi Czarnej Madonny. Następnie młodzież uczestniczyła we Mszy Św. sprawowanej przez ks. Rafała Kornilaka. Po Eucharystii uczniowie udali się na zwiedzanie Częstochowy. Wieczorem młodzież znów zgromadziła się w kaplicy Matki Bożej, aby wraz z innymi pielgrzymami odśpiewać Apel Jasnogórski.
   Następnego dnia uczniowie udali się w drogę powrotną do Łukowa, która wiodła przez Kraków. Młodzież odwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie poznała historię objawień św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Uczniowie podziwiali piękno architektury i głębię teologicznego wystroju kaplic w sanktuarium oraz obserwowali panoramę Krakowa z wieży widokowej. Był też czas na wspólną modlitwę w kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.
   Ostatnim punktem pielgrzymki było zwiedzanie zabytkowej krakowskiej Starówki i Wawelu.
   Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali ks. Rafał Kornilak i p. Monika Osińska.