PO TELEMOŚCIE DO ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Konferencja LG

Dnia 26.04.2017r. 60 uczniów, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, wzięło udział w nietypowej lekcji otwartej. Odbyła się ona w formie telemostu, a jej temat brzmiał: „Wiosenny detoks organizmu – prawda czy mit?”. Uczniowie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym prowadzili bezpośredni dialog z p. Ewą Sypnik – Pogorzelską, specjalistką d.s. żywności i żywienia, właścicielką poradni dietetycznej w Warszawie. Uczestnicy spotkania wysłuchali pogadanki o błędach żywieniowych popełnianych w związku z modą na różne diety „oczyszczające” i „odtruwające” organizm. Następnie w rozmowie z prelegentką młodzież poruszyła następujące tematy: sens poddawania się monodietom owocowo - warzywnym, zalety właściwego nawodnienia organizmu, ryzyko związane z przyjmowaniem preparatów wspomagających odchudzanie, zasadność stosowania diety wegańskiej przez nastolatków oraz zagrożenia dla organizmu związanego z piciem napojów energetycznych przez młodych ludzi. Pani dietetyk udzieliła wielu cennych wskazówek dotyczących właściwego odżywiania i postaw prozdrowotnych.

Pomysłodawczynią i organizatorem spotkania była p. L. Grono we współpracy z p. S. Brońskim.