PRAWA KONSUMENTA

Bądź świadomym konsumentem. Czy znamy swoje prawa konsumenckie? – raczej słabo. Czy śledzimy na bieżąco regulacje prawne w tym zakresie? – z pewnością nie. Czy wiemy gdzie szukać pomocy? – też nie. W dzisiejszym pędzącym świecie trudno czuć się bezpiecznie. Dlatego  nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta P. Maciejem Nurzyńskim oraz z przedstawicielką Fundacji Młodzi Ludziom P. Pauliną Warząchowską.  

Zaproszeni goście w prosty i rzeczowy sposób przedstawili zagrożenia czyhające na nas na rynku oraz o sposobach zabezpieczania się, unikania pułapek i egzekwowania swoich praw. Zebrani zapoznani zostali z prawami konsumenta oraz procedurami składania reklamacji. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o tym, jakie prawa przysługują kupującemu i jakie obowiązki spoczywają na sprzedawcy. Dowiedzieli się także o bezpiecznym dokonywaniu zakupów w Internecie. I co najważniejsze – o rodzajach pomocy jaką można uzyskać od Rzecznika Praw Konsumenta. 

Spotkanie dla uczniów zorganizowały: p. Anita Olszewska – pedagog szkolny oraz p. Elwira Janiak – psycholog. 

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu ,,Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie”, którego autorem jest nasz szkolny pedagog p. Anita Olszewska. Galeria