Wycieczka rowerowa „Ku pięknej przyrodzie”.

18 czerwca wybraliśmy się do największego i zarazem najpiękniejszego przyrodniczego zakątka jaki można spotkać w okolicach Łukowa. Zaledwie 15 kilometrów od naszej szkoły znaleźliśmy się we wsi Żdżary, od której to zaczęliśmy „zwiedzanie” rezerwatu „Jata”. Powstał w 1933 roku i jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w kraju. Słynie przede wszystkim z jodły, ale można tu spotkać także 23 inne gatunki drzew.

My zatrzymaliśmy się w kilku miejscach związanych nie tylko z florą i fauną, ale także z historią Polski. Byliśmy przy kompleksie edukacyjnym „Ostoja”, przy pomniku partyzantów polskich i radzieckich z 1969 roku, pomniku żołnierzy Armii Krajowej z 1996 roku oraz przy pomniku ks. Brzóski z 1928 roku. W okolicach wsi Klimki odwiedziliśmy także miejsce gdzie zrekonstruowano obóz partyzancki AK z 1944 roku, a następnie zatrzymaliśmy się przy kompleksie rekreacyjnym „Amonit”, gdzie zajadaliśmy pieczone na ognisku kiełbaski oraz bawiliśmy się na tutejszym placu zabaw. Ostatnim punktem naszej rowerowej eskapady był zalew „Zimna Woda”, który w ostatnich latach przeszedł ogromną metamorfozę i teraz prezentuje się naprawdę wspaniale. Łącznie pokonaliśmy około 36 kilometrów przy bardzo słonecznej pogodzie. 

W wycieczce, którą zorganizowali nauczyciele: Agata Skwara i Damian Zawadzki wzięło udział 10 uczniów z klas: 2 THGB, 2 TKG i 2 BC. 


Galeria