Rajd rowerowy do Kampinoskiego Parku Narodowego

W dniach 10- 12 czerwca 2019 roku 5 uczniów oraz 2 nauczycieli przemierzyło na rowerach liczącą ponad 150 kilometrów trasę. Wiodła ona przez Kampinoski Park Narodowy. Odwiedziliśmy wiele wspaniałych i pięknych miejsc związanych nie tylko z przyrodą, ale także z kulturą oraz historią naszej Ojczyzny. Byliśmy m.in. na cmentarzu wojennym w Palmirach, w szkole cyrkowej w Julinku, przy najgrubszym drzewie w Polsce. Trzeciego dnia zajechaliśmy do Żelazowej Woli-  miejsca urodzenia Fryderyka Chopina i Niepokalanowa gdzie zwiedziliśmy bazylikę i miejsce życia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nocowaliśmy w pięknie położonym ośrodku. Pogoda nam dokuczała (było upalnie!), ale wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o wiele nowych, ważnych wiadomości.

Rajd zorganizowali: Damian Zawadzki i Monika Osińska.