Relacja z obchodów Dni Języków Obcych w ZS2

W czwartek 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków – święto, które ma na celu propagowanie nauki języka obcego. W związku z obchodami w/w dnia młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie aktywnie uczestniczyła w akcjach, zadaniach i konkursach organizowanych przez nauczycieli języków obcych. 

23 września 2019 r. uczniowie ZS nr 2 wraz z p. Iwoną Świć oraz p. Agatą Krasuska-Skiba udali się na warsztaty językowe zorganizowane przez przez Centrum Języków Obcych. Podczas spotkania uczestnikom przybliżono informacje na temat wpływów innych języków na język angielski na  przestrzeni dziejów oraz omówiono zapożyczenia z języka łacińskiego, francuskiego oraz niemieckiego funkcjonujące we współczesnej angielszczyźnie. Druga część spotkania poświęcona była obowiązkom i życiu prywatnemu brytyjskiej rodziny królewskiej. Na zakończenie uczniowie zapoznali się z idiomami i przysłowiami angielskimi, w których występują nazwy zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem idiomów i zwrotów mających zastosowanie w dziedzinie finansów i ekonomii. Warsztaty odbyły się w Auli Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach.

26.09 września podczas długiej przerwy, uczniowie prezentowali ciekawostki o językach nauczanych w ZS nr 2 oraz próbowali swoich sił w rozwiązywaniu quizów (m.in. QRCode Hunt; Scrabble; I know…;) i łamańców językowych. Uczniowie klasy 3 wb wraz z p. Ewą Krüger przygotowali prezentację na temat najsłynniejszych potraw europejskich oraz przybliżyli nam smaki Europy przez przygotowanie degustacji w postaci angielskiego, niemieckiego i francuskiego śniadania. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie brali udział w lekcji multimedialnej dotyczącej idiomów języka angielskiego.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków p. Magdalena Goławska przeprowadziła konkurs kulturoznawczy.

Organizatorzy szkolnego Europejskiego Dnia Języków dziękują wszystkim za udział w przedsięwzięciach.