Spotkanie młodzieży ZS nr 2 w Łukowie i ZS w Stoczku Łukowskim z dziennikarką -p. Arletą Bojke

Aleksander Świętochowski – patron ZS nr 2 w Łukowie urodził się w Stoczku Łukowskim . Mieszkańcy tego miasta podjęli  w 2019 r. wiele inicjatyw kulturalnych poświęconych życiu i twórczości „Posła prawdy”. Młodzież naszej szkoły również włączyła się aktywnie w obchody Roku Aleksandra Świętochowskiego. 29 maja 2019 r. 2 uczennice z  klasy II TK: Kinga Krasuska, Olga Znój oraz p. J. Pucyk i p. Agata Krasuska-Skiba  wzięły udział w spotkaniu ze znaną  dziennikarką i reporterką TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP INFO, korespondentką TVP w Moskwie, laureatką Wiktora w kategorii Dziennikarz Roku 2014 - p. Arletą Bojke.

To interesujące wydarzenie miało miejsce w ZS im. gen. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim. W pierwszej  części spotkania prelegentka przedstawiła etapy kariery dziennikarskiej, opowiadała o swoich pasjach i  wrażeniach z pobytu na Ukrainie, skąd relacjonowała doniesienia o wojnie. Odniosła się także  do treści  reportażu „Władimir Putin. Wywiad, którego nie  było” opublikowanego w wersji książkowej. W drugiej części spotkania p.Arleta Bojke przeprowadziła warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Podczas opracowywania  reportażu zwróciła uwagę uczniów na takie aspekty jak: tematyka, sposób przekazywania treści, obiektywizm w przedstawianiu zdarzeń. Na koniec udzieliła młodzieży cennych wskazówek dotyczących tworzenia reportażu filmowego poświęconego sylwetce Aleksandra Świętochowskiego.