Obchody Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Wiele instytucji kulturalnych, szkół i bibliotek aktywnie włączyło się w Obchody Roku Gustawa Herlinga- Grudzińskiego. Biblioteka Publiczna w Łukowie w kwietniu 2019 r. zorganizowała  dla mieszkańców naszego powiatu  Konkurs czytelniczo-prasowy ph.„Gustaw Herling-Grudziński–polski pisarz, eseista, dziennikarz, żołnierz”.

Filip Nafalski, Katarzyna Opieka i Sandra Paskudzka z klasy III TH  postanowili pogłębić wiedzę o życiu oraz  twórczości tego wybitnego przedstawiciela  literatury polskiej XX wieku i wzięli udział w rywalizacji czytelniczo-prasowej. Uczestnicy konkursu musieli udzielić  poprawnych odpowiedzi  na pytania dotyczące  biografii pisarza , jego działalności literackiej, dziennikarskiej oraz  patriotycznej. Najtrudniejszym zadaniem okazało się sformułowanie odpowiedzi na pytanie:„Czy twórczość Gustawa-Herlinga Grudzińskiego jest warta popularyzacji w XXI w.?”

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły-Sandra Paskudzka odniosła sukces i znalazła się w gronie nagrodzonych przez organizatorów konkursu.