Udział uczniów ZS nr 2 w Europejskiej Nocy Muzeów

17 maja 2019 r. uczniowie klasy III TH i II WB pod opieką p. J. Pucyk i p. Bożeny Wiśniewskiej- Gałąski odwiedzili Muzeum Regionalne w Łukowie i wzięli udział  w cyklicznie organizowanym przedsięwzięciu tj. Europejskiej Nocy Muzeów. Główną atrakcją wieczoru było otwarcie wystawy „Bursztyn bałtycki i żywice świata”.

Pracownicy Polskiej Akademii Nauk przybliżyli zgromadzonym licznie gościom pochodzenie bursztynu i obszary jego występowania. Prelegenci uświadomili także  mieszkańcom Łukowa, że złoża bursztynu występują nie tylko na terenie Pomorza  Gdańskiego ,ale również  na Lubelszczyźnie. Zwiedzający muzeum podziwiali interesujące eksponaty: biżuterię z jantaru,  wyroby farmaceutyczne i kosmetyczne oraz różne organizmy utrwalone w tej żywicy. Na placu przed naszą placówką regionalną zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu.

Uwagę zgromadzonych tego wieczoru gości przyciągnął pokaz umundurowania policjantów oraz broni  z okresu międzywojennego. Rekonstruktorzy odtworzyli pojedynek  na bagnety. W latach 20-stych i 30-stych  XX w. do obowiązków policji należało kierowanie ruchem drogowym w mieście., uczestnicy przedsięwzięcia mogli zapoznać się ze sposobami kierowania ruchem na drogach. Imprezie towarzyszyła parada motocyklistów i konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczna Noc Muzeów pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Ziemi Łukowskiej.


Galeria