Spotkanie uczniów ZS nr 2 z prehistorią.

Filip Nafalski oraz Karolina Ławecka- uczniowie klasy II TH  26 maja 2018 r. wzięli udział w Nocy Muzeów zorganizowanej przez: Muzeum Regionalne w Łukowie, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków,STL oddział w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszyła się wystawa czasowa pt. „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”, którą przygotowali pracownicy PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem oglądali szczątki zwierząt lądowych epoki lodowcowej zamieszkujące niegdyś na terenie Polski. Należały do nich: mamuty, słonie leśne, nosorożce włochate, niedźwiedzie jaskiniowe, renifery, tury i prażubry. Uczestnicy Nocy Muzeów mogli także zwiedzić zmodyfikowaną  wystawę „Łukowskie amonity”, która zawierała nowe okazy skamieniałości udostępnione przez Muzeum Ziemi . Mieli też możliwość obejrzeć dinozaury stworzone przez artystów podczas pleneru rzeźbiarskiego.

Wyjście do naszej regionalnej placówki muzealnej zorganizowały: Joanna Pucyk i Małgorzata Leszkowicz.