Spotkanie z doradcą zawodowym

spotkanie kariera zawodowa

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas III ZSZ i IV Technikum ZS Nr 2 w Łukowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie. Pani Danuta Wysokińska – doradca zawodowy przedstawiła uczniom informacje na temat struktury organizacyjnej urzędu oraz zasad jego funkcjonowania. Młodzież kończąca szkołę mogła podłębić wiadomości dotyczące sposobów poszukiwania pracy i sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Szczegółowo przedstawione zostały formy pomocy oferowane przez UP, szczególnie ludziom młodym pozostającym bez pracy. Zwrócono także uwagę na procedury rejestracji osób bezrobotnych w urzędzie.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach odbywających się Dni Kariery przez p.Małgorzatę Kintop.