Spotkanie z fotografem w Zespole Szkół nr 2

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem.

Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz,

nigdy nie uda ci się sprawić,

aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin


Dnia 12 kwietnia 2018 r. w ramach realizowanego w szkole programu „Z pasją przez życie” autorstwa pani Katarzyny Świderskiej, odbyło się spotkanie z fotografem – panem Pawłem Przeździakiem. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas: I TK, I WA, I WB i II WB. 

Nasz gość opowiedział o tym jak narodziła się jego pasja do fotografii. Dał również kilka cennych wskazówek dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Podkreślał to, że aby zrobić dobre zdjęcie, nie trzeba wcale mieć drogiego i bardzo dobrego aparatu, ponieważ najważniejszy jest pomysł: „dobre zdjęcie rodzi się w naszej głowie, aparat tylko zatrzymuje w kadrze to, co powstało w naszym umyśle” – mówił. Zaprezentował także kolekcję swoich zdjęć i opowiedział o technikach tworzenia i obróbki fotografii.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i uwagą słuchali zaproszonego gościa. Najwięcej pytań zadawali nasi szkolni młodzi fotografowie, którzy kształcą się w tym zawodzie. Spotkanie stało się inspiracją dla wielu młodych ludzi.


Galeria