ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018

Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia, których tematem przewodnim było „Zdrowie dla wszystkich”. Tylko w chorobie ceni się zdrowie..., mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia był więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. 

W tym dniu odbyła się degustacja koktajli: oczyszczających, witaminizujących i regenerujących przygotowanych przez młodzież pod opieką p. E.Krȕger. Uczestnicy przedsięwzięcia zostali zapoznani także z ideą SLOW FOOD, która jest kontrpropozycją dla niszczącej człowieka kultury fast food. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. L.Grono przygotowali gazetkę edukacyjną, ulotki informacyjne oraz stoisko z poczęstunkiem. Młodzież klasy IV TH wraz z p. M.Goławską zorganizowała kącik informacyjny na temat programów edukacyjnych „ARS czyli jak dbać o miłość” oraz „Wybierz życie, pierwszy krok”. W tym dniu odbyła się także prezentacja dwóch nowych programów prowadzonych przez p. A.Olszewską- „Znamię- znam je?” oraz „Podstępne WZ”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pomiaru ciśnienia tętniczego  i poziomu cukru stworzone przez pielęgniarkę szkolną- p. K. Zdunek. Uczniowie chętnie odwiedzali również kącik informacyjny dotyczący działań profilaktycznych na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom i ochrony zdrowia przygotowany przez organizatorów przedsięwzięcia wraz z p. B. Baran i p. J.Łukasik, przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie z  Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia rozstrzygnięo dwa konkursy zorganizowane przez p. M. Tomaszewską-Madej oraz p. I. Opolską- konkurs na prezentację multimedialną oraz na plakat i hasło promujące zdrowie i aktywność fizyczną. Ponadto poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem „Nałogi to złudna wolność” ogłoszonego przez p. M.Goławską. 

W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia  w dniu 6 kwietnia odbyło się spotkanie z położną p. B. Głos nt. "Profilaktyka HPV". W spotkaniu uczestniczyły dziewczęta z klas: 3WA, 3 WB, 3 TK i 3 TH. Spotkanie zorganizowały: p. K.Świderska i p. B. Wiśniewska-Gałąska.

Dnia 11 kwietnia młodzież klasy IV TH pod opieką p. M.Goławskiej wzięła udział w prelekcji na temat konieczności regularnego wykonywania badań profilaktycznych oraz pofilaktyki zdrowia jamy ustnej, która odbyła się w Centrum Medycznym Salus Med.


W ramach projektu z okazji Światowego Dnia Zdrowia, młodzież naszej szkoły wzięła udziału w dwóch konkursach tematycznych, których rozstrzygnięcie odbyło się w dniu 10.04.2018:


prezentacja multimedialna

I m-ce „Sporty ekstremalne a bezpieczeństwo”    Karolina Szczęśniak, Izabela Wójcik III TH

II m-ce „Aktywność fizyczna w każdym wieku”  Magdalena Bańkowska, Katarzyna Nurzyńska, Magdalena Wierzchowska III TK

III m-ce „Cichy zabójca – stres” Marta Kurowska II TH


plakat i hasło promujące zdrowie i aktywność fizyczną

„Jedz zdrowo, wyglądaj bombowo”  Justyna Ostrysz, Karolina Kruczek,   Anita Kruczek, Anna Tomasiewicz    II TK

„Zdrowy tryb życia”  Kamila Babiuch, Karolina Syroka II TH


Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Monika Madej, Izabela Opolska


Koordynatorem przedsięwzięcia była p. M.Goławska.
Galeria