Stypendia naukowe i pomoc materialna

Osoby osiągające bardzo wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium naukowe dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Łukowski. Aby otrzymać tę formę wsparcia należy spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:
1. na świadectwie promocyjnym uzyskał średnią ocen co najmniej 5,0 i co najmniej bardzo dobre zachowanie; lub
2. jest laureatem wojewódzkiego lub ponadwojewódzkiego etapu konkursu zorganizowanego zgodnie z Rozp. MENiS; lub
3. jest laureatem lub finalistą ogólnopolskiego etapu olimpiady lub turnieju zorganizowanego zgodnie z Rozp. MENiS i nie pobiera innych stypendiów naukowych.

Stypendium naukowe przyznawane jest przez Starostę Łukowskiego w formie świadczenia pieniężnego, na podstawie wniosku złożonego przez dyrektora szkoły, w terminie do 30 września a dla laureata lub finalisty olimpiady i turnieju -ucznia klasy maturalnej -do 30 marca.

Ponadto uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Łukowski, którzy znaleźli się w przejściowo trudnej sytuacji finansowej z powodu zdarzenia losowego mogą ubiegać się o pomoc materialną. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne na pokrycie wydatków związanych
z procesem edukacyjnym lub pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym. Pomoc materialna przyznawana jest przez Starostę Łukowskiego na podstawie złożonego wniosku przez dyrektora szkoły w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia.

Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny.