Uroczystość patriotyczno-religijna na Cmentarzu Św. Rocha

W dniu 17 września 2020 r. delegacja naszej szkoły, wzięła udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę ustawienia „Krzyża Katyńskiego” na Cmentarzu Św. Rocha w Łukowie. To właśnie 23 lata temu Towarzystwo Regionalne im. J. S. Majewskiego, zainicjowało ustawienie na cmentarzu symbolu krzyża upamiętniającego zbrodnię w Katyniu. W czasie uroczystości prelegenci przypominali o wartościach, którymi należy w życiu się kierować: służbie ojczyźnie, honorze i odwadze oraz wielokrotnie przywoływali pamięć o ofiarach zbrodni katyńskich. Hołd poległym oddała także delegacja naszej szkoły, składając wiązankę kwiatów i zapalając znicz symbolizujący pamięć o zmarłych.

W uroczystości wzięli udział: Pan Dyrektor Krzysztof Okliński, Anita Olszewska pedagog szkolny, Elwira Janiak psycholog szkolny, Katarzyna Jastrzębska nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Kacper Grabowski uczeń klasy II THA.