Światowy Dzień Zdrowia w ZS nr 2

Dnia 4 kwietnia odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia 2019, którego  tematem przewodnim była powszechna opieka medyczna. Światowa Organizacja Zdrowia organizuje międzynarodowe, regionalne i lokalne wydarzenia związane z konkretnym tematem. Nasza szkoła chętnie dołącza do tego przedsięwzięcia. Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia, jak co roku, obfitowały w różnorodne atrakcje, takie jak np. gra Kahoot na temat nowej piramidy odżywiania i profilaktyki uzależnień, konkurs tematyczny z zakresu edukacji zdrowotnej na prezentację multimedialną pod hasłem: „Zdrowie-aktywność fizyczna- zagrożenia współczesnego świata”, konkurs plastyczny pod hasłem „Ciemna strona uzależnienia”, prezentacja programów edukacyjno-profilaktycznych „ARS czyli jak dbać o miłość”, „Wybierz życie, pierwszy krok”, „Znamię- znam je?” oraz „Podstępne WZW”. Młodzież miała także możliwość zapoznania się z ideą SLOW  FOOD i  wzięcia udziału w akcjach „Wyślij pączka do Afryki”, „Nie! Dla meningokoków” oraz „Szlachetne zdrowie”. Członkowie społeczności szkolnej skorzystali także z pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru oraz zrobili sobie zdjęcia w technologii Instamax w fotobudce ZS2. Uczniowie zapoznali się także z bogatą ofertą książek na temat zdrowia i zdrowego odżywiania dostępnych w bibliotece szkolnej. Miło nam było gościć w tym dniu w murach naszej szkoły wyjątkowych gości: dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego- p. Krzysztofa Konstantego, zastępcę burmistrza miasta- p. Pawła Krasuskiego oraz przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie z sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

W ramach profilaktyki zdrowia dnia 3 kwietnia 2019 r. odbyło się także spotkanie z kosmetyczką panią Anną Rombel dla uczennic z klas I WA, I WB, II WB i III WB. Pani Anna w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy oraz udzielała przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji cery i stosowania kosmetyków w młodym wieku. Dziewczęta dowiedziały się także, jak dieta wpływa na cerę oraz jak należy dbać profesjonalnie o higienę twarzy. Uczennice uzyskały odpowiedzi na nurtujące je pytania, dzięki czemu teraz wiedzą, jak prawidłowo dbać o swoją skórę.

Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. M.Goławska, p. L.Grono, p .A.Olszewska, p.E.Klimiuk, p. I.Kalczewska, p. M.Tomaszewska-Madej, p. K. Świderska, p. B. Wiśniewska-Gałąska oraz p. K. Zdunek.