Wycieczka do Anglii

Pod koniec  marca grupa uczniów ZS nr 2 pod opieką pani Iwony Świć uczestniczyła w wycieczce do Londynu. Ciekawy program zwiedzania połączony z możliwością konwersacji w codziennych, zwykłych sytuacjach to wspaniała szansa poznania języka i kultury Wielkiej Brytanii. Oprócz rozwijania umiejętności językowych uczniowie mogli podszkolić również swoje umiejętności kulinarne na warsztatach prowadzonych przez restaurację Wetherspoon. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z mini dzienniczkiem z podróży.

26.03.2019

Na lotnisko Stanstedprzylecieliśmy już około 8:30, a potem autokarem dotarliśmy do jednego z londyńskich hoteli . Pierwszego dnia zwiedziliśmy  Natural  History Muzeum, które liczy ponad 70 milionów zbiorów! Okazy podzielono się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Muzeum posiada wiele interaktywnych eksponatów, które bardzo przypadły do gustu młodym podróżnikom z Łukowa. 

27.03.2019

Dzień drugi rozpoczęliśmy spacerem po Westminsterze, mijaliśmy Opactwo Westminster i Gmach Parlamentu. Widzieliśmy znany zegar Big Ben. Przechadzka po Saint James’s Park  zakończyła się pod pałacem Buckingham, gdzie z zainteresowaniem obejrzeliśmy zmianę warty. Kolejnym punktem w planie naszej wycieczki było zapoznanie się ze zbiorami National Gallery  przy Trafalgar Square. Z niekłamanym zachwytem podziwialiśmy dzieła słynnych malarzy: Claude’a Moneta, Paul Cezzanne’a czy Vincenta van Gogha. Tego dnia czekała na nas również przejażdżka słynnym London Eye – którego pełny obrót zajmuje około 30 min i zabiera zwiedzających na wysokość 135m – niezapomniana atrakcja! Przed London Eye odbyliśmy rejs statkiem po Tamizie.

28.03.2019

Trzeci dzień zaczął się od spaceru po City of London – znanego jako The square Mile, gdzie znajduje się giełda papierów wartościowych i Bank of England. Potem zwiedziliśmy Leadenhall Market, Sky Garden i oczywiście Tower of London – gdzie są przechowywane klejnoty królewskie. Dzień zakończył się zakupami pamiątek na Oxford Street.

29.03.2019

Czwarty dzień przyniósł ze sobą atrakcję najbardziej oczekiwaną przez uczestników wyjazdu: wizytę w muzeum figur woskowych Madame Tussaud, gdzie fotografowaliśmy się z figurami znanych aktorów i postaci filmowych. Następnie pojechaliśmy na Greenwich, które „dzieli” świat na wschód i zachód.  Tego dnia zwiedziliśmy również British Museum uznawane za gratkę dla miłośników historii starożytnej i nie tylko. Ciekawy układ wystaw – wg kolejności chronologicznej i pochodzenia pozwolił na lepsze poznanie historii zbiorów pochodzących z Egiptu, Mozambiku, Chin, Azji, Afryki itd.

30.03.2019

Ostatniego dnia wycieczki też nie próżnowaliśmy. Przed wieczornym wyjazdem udało nam się zrobić zakupy w Harrodsie i zwiedzić Piccadilly Circus, Covent Garden i China Town.

Było super i  szykujemy się na kolejną wycieczkę w przyszłym roku!