Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na lekcji otwartej

W dniu 25 marca 2015 r. uczniowie z klas: I TE i II TE wzięli udział w lekcji otwartej na temat: „Montaż instalacji fotowoltaicznej, pomiary parametrów energetycznych modułów fotowoltaicznych”. Zajęcia poprowadził prof. dr inż. Ryszard Tytko – pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor podręczników z zakresu odnawialnych źródeł energii.
   Prowadzący omówił rodzaje modułów i elementy składowe instalacji fotowoltaicznej. Następnie uczniowie, pod kierunkiem profesora R. Tytko, samodzielnie wykonali montaż stelaża, zamocowali moduły oraz podłączyli przewody i falownik.
   Lekcja otwarta została zorganizowana w ramach projektu „Szkoły nowych możliwości- modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.