Występ uczennic klasy II TK na VIII Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Weiter” 2015

Występ uczennic klasy II TK
na VIII Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Weiter” 2015

Dnia 25 marca 2015 r. uczennice klasy II TK: Katarzyna Beczek, Klaudia Guz, Klaudia Młynarczyk i Anita Tomasik wzięły udział w VIII Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Weiter” zorganizowanych przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika i Zespół Szkół Nr 1 w Puławach. Adeptki sztuki kelnerskiej zdobyły wyróżnienie, zajmując czwarte miejsce.
   Konkurs to przedsięwzięcie dwuetapowe. Eliminacje do turnieju polegały na zaprezentowaniu się drużyny w serwisie synchronicznym. Do finału, na podstawie nadesłanych do organizatorów nagrań, jury konkursu wybrało osiem zespołów kelnerskich z całej Polski.
   Drugi etap składał się z pięciu konkurencji: pokazu synchronicznego, testu wiedzy branżowej, przyrządzenia potrawy z ananasa, zawodów hydrosomelierskich oraz pokazu improstylu.
   W serwisie synchronicznym startujący prezentowali profesjonalne techniki obsługi konsumenta do przygotowanego podkładu muzycznego. Następnie zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu obsługi konsumenta i barmaństwa, także w języku angielskim. Kolejna konkurencja odbywała się pod hasłem „Wariacje na temat ananasa”. Uczestnicy dowodzili swojej inwencji twórczej, prezentując w stylu dowolnym efektowny pokaz przyrządzenia i podania potrawy z ananasa w obecności gościa. Odbył się także konkurs hydrosommelierski - „Hydrosommelier Roku” - konkurs popularyzujący poznawanie wody, poprzez degustację szerokiej gamy wód produkowanych w Polsce. Ostatnia kategoria nosiła tytuł „Improstyl”, czyli sposób nakrycia stołu odpowiadający najnowszym trendom światowym z wykorzystaniem nowatorskiej sztuki układania zastawy stołowej.
Celem konkursu było doskonalenie umiejętności uczniów oraz zachęcenie ich do kreatywności. Zmagania pozwoliły młodym ludziom na odkrywanie pasji związanych z zawodem, w którym się kształcą i rozwijanie talentu kelnerskiego. Dodatkową wartością była możliwość nawiązania współpracy między szkołami.
   Dziewczętom serdecznie gratulujemy udziału w tak prestiżowej imprezie oraz wyróżnienia. Do konkursu uczniów przygotowywała i opiekę podczas wyjazdu sprawowała p. Anna Przeździak – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

20150325 112653