Uczniowie klas zawodowych na Giełdzie Papierów Wartościowych

W dniu 17 stycznia 2018 r. uczniowie z klas I WB, II WB i III WB wzięli udział w wycieczce do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z historią powstania GPW, poznali istotę najważniejszych indeksów giełdowych WIG i WIG20. Młodzież wzięła udział w wirtualnej lekcji dotyczącej funkcjonowania giełdy, sposobów inwestowania, hossy i bessy na giełdzie. Pracownik GPW zapoznał uczniów z najważniejszymi symbolami giełdy takimi jak: dzwon giełdowy, rynek byka, rynek niedźwiedzia czy też szklany budynek GPW. Uczniowie obejrzeli film dotyczący rodzajów papierów wartościowych oraz możliwości inwestowania na giełdzie. Po bardzo ciekawie spędzonym czasie na największej w tej części Europy giełdzie, młodzież obejrzała seans filmowy pt. „Narzeczony na niby”. Możliwość integracji oraz sprawdzenia swoich wiadomości zdobytych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości umożliwiły uczniom nauczycielki: p. Małgorzata Kintop i Iwona Świć.