Uczniowie ZS Nr 2 myślą o przyszłości

spzm pup

Uczniowie ZS Nr 2 myślą o przyszłości

Dnia 03 marca 2015 r. uczniowie klasy IVTHA Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej.
   Młodzież zapoznała się ze sposobami zatrudniania osób bezrobotnych z wykorzystaniem funduszu pracy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali zagadnień dotyczących podjęcia własnej działalności gospodarczej i uzyskania dofinansowania na ten cel. Korzyści z zatrudnienia osób bez pracy uzyskują również pracodawcy, gdyż przy spełnieniu pewnych warunków mogą oni otrzymać zwrot części uposażenia. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Łukowie przedstawili także informację na temat kolejnego naboru wniosków o zawarcie umowy na zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych.
   Spotkanie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej z pewnością przyczyni się do świadomego zaplanowania kariery zawodowej przez młodzież, która w kwietniu kończy szkołę.
   Inicjatorem spotkania był p. Dariusz Lada.

pup1

pup2