Uczniowie ZS nr 2 na Międzynarodowych Targach Gastronomiczno-Hotelarskich.

„Należy podróżować, 
by się czegoś nauczyć” 
M. Twain

03.09.2021 r. grupa uczniów z kl. III THGA, III THGB oraz III TH wzięła udział w 24 Międzynarodowych Targach Gastronomiczno-Hotelarskich odbywających się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo.  Jest to największa i najważniejsza w Polsce impreza targowa dedykowana branży HoReCa. 

Celem wyjazdu było zapoznanie się z pełną i różnorodną ofertą produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii. Uczniowie zwiedzili cztery sektory tematyczne: wyposażenie zaplecza kuchennego, żywność i napoje dla gastronomii, sektor kawowy, wyposażenie sal restauracyjnych i barów. 

Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu młodzież poszerzyła swoją wiedzę zawodoznawczą. Zwiedzający obejrzeli urządzenia i sprzęty stanowiące wyposażenie dziełu gastronomii w obiektach hotelarskich. Zapoznali się także z nowinkami technologicznymi i gastronomicznymi, poprzez obserwację i udział w różnorodnych warsztatach i degustacjach. 

Wycieczkę zorganizował i nad bezpieczeństwem uczniów podczas wyjazdu czuwał p. Grzegorz Dziurdziak – nauczyciel przedmiotów zawodowych.