Uczniowie ZS Nr 2 oddali krew

w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie

W dniu 21.03.2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie zostało zorganizowane wyjście pełnoletnich potencjalnych dawców krwi do Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łukowie.
   15 uczniów naszej szkoły zdecydowało się na honorowe oddanie krwi. Jednak po weryfikacji lekarskiej, do dalszych działań zakwalifikowanych zostało 9 osób. Uczniowie oddali łącznie 4050 ml krwi. Gratulujemy odwagi i dobrej decyzji, a jednocześnie zapraszamy na kolejne wyjście, które planowane jest na początku czerwca.
   Cele tego przedsięwzięcia to: uwrażliwienie młodzieży na potrzebę honorowego oddawania krwi, zachęcenie uczniów do aktywności pozaszkolnej oraz upowszechnienie wiedzy o HDK.
   Wyjście do RCCKiK zorganizowały i opiekę nad uczniami sprawowały: p. L. Grono i p. A. Kołodziej.

rck21.3.16