Zajęcia terenowe klasy OZE

W dniu 23 września 2020 r. uczniowie I klasy kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej udali się z wizytą do gminy Rossosz położonej w Dolinie Zielawy.
Celem wyjazdu na zajęcia w terenie było zapoznanie się z genezą i etapami wdrożenia inwestycji „Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1,4MW w Dolinie Zielawy”, jako przykładu porozumienia partnerskiego gmin, zawartego w trosce o środowisko naturalne.
Po obiekcie uczniów oprowadzał i informacji udzielał Prezes Zarządu spółki partnerskiej gmin „Energia Dolina Zielawy Sp z o.o.” p. Mateusz Majewski. Uczniowie wysłuchali bardzo interesującej pogadanki o szczegółach funkcjonowania elektrowni fotowoltaicznej w Bordziłówce. Dowiedzieli się, że inwestycja powstała na gruncie o powierzchni 3,5 ha, na którym zostało zamontowanych 5,5 tys. paneli fotowoltaicznych o wspólnej mocy 1,4 MW. Na farmie PV zostały zamontowane zarówno panele krystaliczne jak i cienkowarstwowe, co pozwoli na porównanie ich uzysków energii.

Inicjatorem i organizatorem zajęć był p. Adam Sulej – nauczyciel przedmiotów zawodowych.