Zostań Mistrzem Ortografii !!!

Umiejętność poprawnego pisania jest jednym z najistotniejszych elementów edukacji człowieka. „Ileż to razy zastanawiamy się nad tym, czy właściwie użyliśmy jakiegoś wyrazu, czy dobrze go odmieniliśmy, czy nasza ortografia  jest poprawna, czy uformowaliśmy swoje myśli tak, by słowa i zdania jak najlepiej oddały nasze intencje”- czytamy  w „Poradniku Profesora Markowskiego.” Polska ortografia kształtowała się na przestrzeni wieków. Wszyscy użytkownicy języka polskiego mają świadomość, że zasady poprawnej pisowni należy stosować już od najmłodszych lat w praktyce, bowiem: „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”.

Zachęcamy uczniów technikum i branżowej szkoły 1 stopnia do wzięcia udziału w Ogólnoszkolnym Konkursie Ortograficznym ph. „Piszę bezbłędnie”, który odbędzie się w środę 27 maja 2020 r. o godz.12.00  i będzie dostępny w  formie on-line  od 12.00-12.30. Wszystkich uczestników prosimy o kliknięcie w podany LINK.

Szczegółowych informacji dotyczących zmagań konkursowych  udzielają: nauczycielki języka polskiego: p. Justyna Ostrzyżek, p. Agnieszka Zarzycka i p. Joanna Pucyk.