Zryw Wolnych Serc - Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dnia 01 czerwca 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie, pod opieką p. Anity Olszewskiej i p. Małgorzaty Kintop, wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod hasłem „Zryw wolnych serc”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach programu pt. „Profilaktyka a Ty” realizowanego przez Komendę Główną Policji.
   O godzinie 12.00 młodzież zgromadzona w parku miejskim w Łukowie, pod kierunkiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji, wykonała wspólnie następujący gest: położenie prawych dłoni na sercu i wybijanie przez 60 sekund rytmu serca. Tę czynność nazwano „Zrywem Wolnych Serc”, a gest symbolizował serca piękne i zdrowe – fizycznie i społecznie, serca silne i pomocne innym. Serca pokoleń ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Następnie młodzież zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Uczestnicy happeningu przygotowali plakaty i transparenty, na których widniały hasła propagujące życie wolne od używek i przemocy oraz wykonali piosenki.
   Celem przedsięwzięcia było wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Akcja była także doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, jak zgubne mogą być nałogi, a zarazem przestrogą przed podejmowaniem ryzykownych zachowań.

zws1.6.16