ZS 2 DLA AUTYZMU

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju, osób z autyzmem żyje 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu na liczbie się nie kończy bo z autyzmem żyją także rodzice, rodzeństwo, opiekunowie – co  sprawia, że ta cała społeczność to 3 miliony ludzi. Dużo prawda?

Obchody tego dnia mają, na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Mają zachęcić do podejmowania działań zwiększających zaspokajanie potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Dlatego aby zwiększyć swoją świadomość i zgłębić swoją wiedzę dotyczącą autyzmu, proszę zapoznaj się z zamieszczonymi grafikami.

Zachęcamy również do odwiedzenia profilu naszej szkoły na facebooku oraz zostawienia „lajka” w ramach solidarności z osobami i ich rodzinami dotkniętych przez autyzm.

Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Atypowy” na platformie Netflix. "Atypowy" to opowieść o dorastaniu Sama, 18-latka walczącego z objawami wskazującymi na zaburzenia ze spektrum autyzmu, który poszukuje miłości i niezależności.

Psycholog szkolny