Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

ZEBRANIA Z RODZICAMI 13.12.2017R.

GODZ. 16.00

Informacje o przewidywanych ocenach sememstralnych

Wykaz sal i wychowawców w zakładce "Informacje dla rodziców"

 

Ogólnopolski konkurs barmański "Monin Cup Junior 2017"

 Monin Cup Junior 2017

Jest nam bardzo miło zakomunikować , iż Zespół Szkół nr 2 w Łukowie za sprawą Natalii Dzido znalazł się wśród najlepszych szkół hotelarsko - gastronomicznych w Polsce. W ogólnopolskim konkursie barmańskim Monin Cup Junior 2017 nasza uczennica technikum kelnerskiego zajęła wysokie 7 miejsce spośród 28 uczestników z kraju i zagranicy.

OGROMNE GRATULACJE !!!!!!!

 

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Słowa Jana Pawła II stały się głównym hasłem obchodzonego w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 5 grudnia każdy z nas mógł włączyć się w pomoc niesioną innym ludziom. Wolontariusze zbierali pieniądze, produkty żywnościowe, maskotki, książki i materiały plastyczne by wesprzeć różnorodne akcje charytatywne, m.in.: „Górę Grosza”, „Światełko Bożonarodzeniowe” i akcję „Lubelszczyzna dla Syrii”. Pamiętali także o zwierzętach przebywających w schroniskach, które można było wesprzeć w akcji „Pełna miska dla schroniska”. Zorganizowali również akcję „Marzycielska Poczta” polegającą na pisaniu listów do chorych dzieci. Aby zachęcić innych do wolontariatu przygotowali ulotki zawierające „Etos Wolontariusza” oraz drobne upominki dla wszystkich tych, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Justyna Ostrzyżek, p. Emilia Klimiuk i p. Anita Olszewska.

Dzień Wolontariusza był również dobrą okazją do ogłoszenia wyników konkursu organizowanego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Tacy sami – Ty jesteś wartościowy i ja też mam swoją wartość”. Zwyciężyła uczennica kl. II THA – Kamila Babiuch. Miejsce II zajął uczeń tej samej klasy – Filip Nafalski, a III miejsce zdobyła Izabela Wójcik z klasy III THA. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Gzara, Julia Bober i Ewa Osińska z kl. I THA oraz Klaudia Dziurdziak z kl. II THA.

Dzień wolontariusza m

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywne wspieranie potrzebujących.

 

 Konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”

Konkurs Joseph Conrad

 

W dniu 7.12.2017 r. w naszej szkole odbył się interaktywny konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”. Ideą przedsięwzięcia było uczczenie pamięci pisarza polskiego pochodzenia Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego w 160. rocznicę urodzin przypadającą 3 grudnia oraz nawiązanie do ustanowienia przez Sejm RP 2017 Rokiem Josepha Conrada. Celem zmagań było także ukazanie potencjału wykorzystania urządzeń mobilnych w edukacji. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było posiadanie telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Młodzież, podczas przygotowań, mogła korzystać z materiałów dostępnych w języku polskim i w języku angielskim. Podczas konkursu uczniowie udzielali odpowiedzi na swoich telefonach komórkowych na pytania zawarte w teście. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości Josepha Conrada i umiejętnością sprawnego poruszania się w wirtualnym świecie. W konkursie „Życie i twórczość Josepha Conrada” I miejsce zajęła Magdalena Kopeć z IIITK, drugą lokatę Klaudia Piotrowska z IIITK, zaś trzecią Sandra Kachniarz z IIITK. Gratulujemy.

Inicjatorkami przedsięwzięcia w szkole były: nauczyciel bibliotekarz Iwona Kalczewska i nauczyciel języka angielskiego Magdalena Goławska.

 

 

 

V Charytatywny Bieg Mikołajkowy

3 grudnia 2017 roku młodzież naszej szkoły: Anita Bartosiak, Karolina Marciniak, Patrycja Rosińska, Weronika Wierzbicka i Kacper Gzara z klasy I TH A, wzięła udział w V Charytatywnym Biegu Mikołajkowym organizowanym przez Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Jak co roku odbył się on w parku miejskim, który był pełen Mikołajów, Śnieżynek, Elfów i Krasnali gotowych do pomagania potrzebującym. W tym roku Zespół Szkół nr 2 był współorganizatorem tego wydarzenia.

 

 PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

dzień sportu

Dnia 6 grudnia w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II Starostwa Powiatowego w Łukowie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego w roku szkolnym 2016/2017.
Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Dyrektor Krzysztof Okliński, Pani Izabela Opolska, Pan Robert Netczuk oraz uczniowie:
Natalia Celińska IITH, Weronika Kalińska IIITK, Weronika Paćkowska IIITH, Sandra Bujak IIWA, Patrycja Grochowska IIWA, Klaudia Niewęgłowska IIITH, Dorota Rzymowska IITK,
Hubert Kruk IITE, Mikołaj Kurowski IITE, Michał Bilski IITE, Jakub Tomasik IITE, Rafał Łukasik IITE, Maciej Mądry IIITE, Maciej Pytlak IVTE.
Podczas uroczystości przedstawiono klasyfikację wojewódzką i powiatową szkół Powiatu Łukowskiego. Pan Dyrektor odebrał pamiątkową statuetkę za zajęcie naszej szkoły II miejsca w klasyfikacji powiatowej.
Ponadto nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i upominkami uczniów, którzy podczas zawodów wojewódzkich zajęli wysokie lokaty; zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców zajęła w ubiegłym roku szkolnym V miejsce w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych.
Nauczyciele wychowania fizycznego, którzy byli opiekunami podczas tych zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

 UCZEŃ TEŻ CZŁOWIEK - obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w ZS nr 2

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka szkolny Rzecznik Praw Ucznia ogłasza konkursy na:
1. Przygotowanie mema internetowego, który będzie zawierał hasło promujące prawa ucznia ZS nr 2 w Łukowie.
Propozycje należy przesyłać na adres: rzecznikzs2(małpa)o2.pl do poniedziałku 11 grudnia. W treści e-maila podajemy imię, nazwisko i klasę twórcy, a mema dodajemy w formie załącznika.
2. Zredagowanie sms-a popularyzującego prawa ucznia obowiązujące w ZS nr 2 w Łukowie.
Treść sms-ów (nie więcej niż 160 znaków) należy przesłać w e-mailu na adres: rzecznikzs2(małpa)o2.pl wraz z imieniem, nazwiskiem i klasą do poniedziałku 11 grudnia.
Najciekawsze propozycje memów i sms-ów staną się hasłami towarzyszącymi działaniom zaplanowanym w celu przybliżenia zagadnień przestrzegania praw człowieka.

RPU

 

 Katarzyna Opieka stypendystką

„Lubelskiej kuźni talentów 2016-2019”

Katarzyna Opieka Stypendium

Katarzyna Opieka - uczennica klasy II TH A znalazła się w gronie stypendystów programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych w rozwijaniu ich umiejętności i zdobywaniu nowych kompetencji. Otrzymane stypendium pomoże Kasi w zdobyciu dodatkowych kwalifikacji i wiedzy przydatnych w wykonywaniu zawodu hotelarza, w którym uczennica obecnie się kształci.

K Opieka

Serdecznie gratulujemy!

 

 Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

w projekcie „Szkoła Izolacji Jetro Isover”

jetro

Dnia 24 listopada 2017 24 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pod opieką p. Adama Suleja, wzięła udział w konkursie zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła Izolacji Jetro Isover”. Zmagania odbywały się w siedzibie firmy budowlanej Jetro w Świdrach k/ Łukowa.
Celem przedsięwzięcia było stworzenie okazji dla uczniów do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi ocieplania budynków jako sposobu na zmniejszenie zużycia energii.
W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali krótkich prelekcji na temat materiałów izolacyjnych oraz funkcjonowania firm Jetro i Isover. W kolejnej części uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy na temat prezentowanych wcześniej treści.
Spośród startujących w konkursie uczniów z naszej szkoły najwyższe wyniki uzyskali: Michał Stolarczyk kl. III te , Jakub Kryczka kl. II te, Sebastian Świeczak kl. I te, Marcin Cichosz kl. II te, Mariusz Kmieć kl. II te, oraz Patryk Zalewski kl. III te. W nagrodę w dniach 18-19 grudnia 2017 r. wezmą udział w wycieczce do fabryki Isover w Gliwicach.

 Konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”

Joseph Conrad

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzowym na temat życia i twórczości pisarza Konrada Korzeniowskiego, znanego jako Joseph Conrad, autora m.in. „Jądra ciemności” oraz „Lorda Jima”.
Conrad, to polski pisarz należący do ścisłej klasyki literatury przełomu XIX i XX wieku, który tworzył wyłącznie po angielsku. Sejm RP ustanowił bieżący rok Rokiem Josepha Conrada. 3 grudnia przypadała 160 rocznica urodzin tego wybitnego autora. Aby uczcić dokonania naszego rodaka zostanie zorganizowany konkurs, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) na 5 lekcyjnej, czyli o godz. 11.45 w bibliotece szkolnej.
Z uwagi na fakt, że konkurs będzie miał formę interaktywnego quizu, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Bliższe informacje oraz materiały przydatne do przygotowania się do konkursu są dostępne u organizatorów, tj. p. Iwony Kalczewskiej oraz p. Magdaleny Goławskiej.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Materiały

Nauczyciele