Weź udział w akcji CZYTAJ.PL i bezpłatnie skorzystaj z 12 ebooków i audiobooków. Pobierz aplikację Woblik a następnie przy jej pomocy zeskanuj kod QR znajdujący się na plakatach akcji. Czytaj lub słuchaj bezpłatnie do końca listopada 12 interesujących nowości wydawniczych.
Zachęcamy uczniów ZS nr 2 do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy „Obroniona Niepodległość”, który odbędzie się 16.11.2020 r. Zadania Konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych z:wojną polsko-bolszewicką, Bitwą Warszawską, historią Cmentarza Wojskowego przy ul. Strzelniczej w Łukowie.
Dzień otwarty w ZS nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie (formuła zdalna).18.11.2020 r.Zapraszamy Państwa Rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami. W listopadzie w sposób zdalny.
W związku z obchodzoną 11 listopada 2020 r. 102 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele wraz z młodzieżą Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie uczcili ten dzień na sportowo w swoich domach z powodu sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju.
Zachęcamy uczniów Zespołu Szkół nr 2 do wzięcia udziału w Ogólnoszkolnym Konkursie Wiedzy pt. „Obroniona Niepodległość”, który zaplanowano w dniu 16.11.2020 r. O GODZINIE 10.00.
Święta listopadowe nakłaniają do refleksji i zadumy. Czas ten sprzyja również pogłębianiu wiedzy o historii Polski , regionu. Uczy szacunku do miejsc pamięci i ludzi, którzy walczyli i polegli na Ziemi Łukowskie.Od ponad 20 lat uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie, opiekują się Cmentarzem wojennym i wojskowym przy ul. Strzelniczej. Pamiętają o żołnierzach poległych w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. Działania te mają charakter cykliczny, a ich głównym celem jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy o wydarzeniach, miejscach i sylwetkach wybitnych Polaków związanych z odzyskaniem niepodległości w wymiarze państwowym i lokalnym.
W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 2 pragną uczcić ten dzień na sportowo w swoich domach z powodu sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju.
Bitwę Warszawską – nazywaną Cudem nad Wisłą – stoczono w dniach 13–25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała ona o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią.Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew w historii. Pod wspólnym hasłem #Wiktoria1920, m.in. na stronie https://bitwa1920.gov.pl/pl/, upamiętniamy to polskie zwycięstwo.
Będzie to przedsięwzięcie o charakterze sportowym i historycznym. Jako nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 chcemy wspólnie przypomnieć, uczcić i oddać cześć żołnierzom polskim, którzy walczyli i oddali życie 100 lat temu w Wojnie Polsko- Bolszewickiej oraz Bitwie Warszawskiej. O tym wydarzeniu przypomina nam cmentarz wojenny przy ul. Strzelniczej, którym opiekujemy się od ponad 20 lat.

