Pomysł na pomaganie Fundacji Wszystkich Świętych nawiązuje do materialnych przejawów celebrowania wyjątkowego dnia Wszystkich Świętych i jest bardzo pragmatyczny. Wierzymy bowiem, że Ci, którzy odeszli, a pamięć o których co roku tak licznie gromadzi nas przy ich grobach, mogą pomagać! Jak? A co, jeśli zamiast zwykłych zniczy, na grobach Naszych Bliskich zapalilibyśmy znicze „charytatywne”? Takie są znicze fundacji… Mają nam przypominać, że jest to przede wszystkim symbol a cały dochód ze zbiórek przeznaczamy na pomoc potrzebującym.

Czytaj więcej

„Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki” Martyna Wojciechowska

Czytaj więcej

PODARUJ CHORYM NA NOWOTWORY KRWI SZANSĘ NA ŻYCIE … I PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI REJESTRACJI DAWCÓW KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCHDnia 22 października 2019 (wtorek w godzinach 10:30-14:00)  w  ZS nr 2  zorganizowana zostanie „#Komórkomania”- tj. rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych.

Czytaj więcej

3.10.2019 r. 61-osobowa grupa uczniów z klas: I TEG, I BB, I BC, IV TH, IV TE, II TH, I THGA udała się do łukowskiego kina, aby obejrzeć film „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Dzieło to przedstawia przełomowy moment w dziejach narodu polskiego, jakim było tworzenie Legionów Polskich – pierwszej formacji wojskowej powstałej w XX w. Nasi uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy trójki głównych bohaterów: Józka „Wieży”- dezertera z armii carskiej, Tadka Zbarskiego – członka Drużyn Strzeleckich oraz Olgi - agentki wywiadu I Brygady.

Czytaj więcej

Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób! Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w naszej szkole. Do tej akcji może włączyć się każdy! Plastikowe nakrętki – np. od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek jest prosta i nie wymaga od Was dużego zaangażowania. Wystarczy, że przyniesiesz je do wyznaczonego w szkole miejsca (specjalnie oznaczone pudełka, gabinet pedagoga szkolnego). W tym roku nakrętki zbieramy dla Filipka!:)Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!:)

Czytaj więcej

11.10.2019 r. 18 uczniów klas IV TH, IV TE i I TEG ZS nr 2 wyjechało wraz z nauczycielką języka polskiego – p. Joanną Pucyk do Miejskiego Domu Kultury w Stoczku Łukowskim, by uczestniczyć w uroczystej sesji popularnonaukowej będącej podsumowaniem obchodów Roku Aleksandra Świętochowskiego w miejscu jego urodzenia.

Czytaj więcej

W dniu 8 października nauczyciele wraz z uczniami udali się rowerami do rezerwatu „Jata”. Na trasie liczącej ponad 31 km odwiedziliśmy trzy pomniki. Pierwszy z nich tzw. „czerwony” poświęcony żołnierzom Armii Krajowej a do niedawna także i partyzantom radzieckim. Kolejny już w sercu rezerwatu Pomnik AK poświęcony m.in. pamięci żołnierzom- partyzantom por. Rejmaka   ps. Ostoja”. Ostatni pomnik poświęcony bohaterowi Powstania Styczniowego z 1863 roku ks. Stanisławowi Brzósce. Dodatkowym atutem tej rowerowej wycieczki były „piękne okoliczności przyrody”, które zafundowała nam Pani Jesień. Rajd zorganizował pan Damian Zawadzki a opiekunem była pani Monika Osińska.   

Czytaj więcej

9 X 2019 r. 18 uczniów klas ITEG,III TK,IVTH  udało się na wycieczkę do Lublina.  Najpierw uczniowie odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy i wzięli udział w instalacji performance inspirowanej „Dżumą” Alberta Camusa. To dzieło francuskiego noblisty przedstawia mieszkańców Oranu, miasta  ogarniętego epidemią zarazy. Różne postawy bohaterów  wobec dżumy stanowią kanwę utworu. Uczestnicy instalacji performatywnej nie tylko  poznali  rozmaite aspekty  czyhającej wokół epidemii i badali  stan gotowości na jej nadejście ,ale próbowali też  odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest dzisiaj, w XXI w. bakcyl dżumy  i jak się przed nim obronić. Widzowie zastanawiali się równocześnie, jaką postawę przybrać wobec zarazy.

Czytaj więcej