Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 Godz. 800 Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Godz. 930 Uroczyste zakończenie roku szkolnego w budynku ZS Nr 2

Czytaj więcej

Dziewięciu Finalistów Konkursu Wiedzy o Energetycez ZS Nr 2 w Łukowie    Dnia 27 maja 2015 r. 9 uczniów z klasy II TE i I TE wzięło udział w finale „Konkursu wiedzy o energetyce” zorganizowanym przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Celem przedsięwzięcia było promowanie zagadnień związanych z energetyką i ochroną środowiska.    Konkurs obejmował dwa etapy: eliminacje zorganizowane 29 kwietnia w postaci testu internetowego oraz finał, który odbył się na terenie Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.    Do udziału w konkursie zgłosiło się 115 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w tym 20 osób z ZS Nr 2 w Łukowie. Do II etapu zakwalifikowało się 21 uczestników z 7 placówek. Wśród finalistów było 9 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy drugiego etapu uzyskali tytuł Finalisty Konkursu Wiedzy o Energetyce. Najwyższe miejsca w rankingu finalistów zajęli: Jakub Krasucki – 6 lokata i Kacper Sobczak – miejsce 7.    Udział w konkursie był dla uczestników doskonałą okazją do zaprezentowania swojej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej energetyki, a dla opiekunów wymianą doświadczeń w zakresie wzbudzenia zainteresowania tak ważną dziedziną przemysłu wśród uczniów szkół gimnazjalnych.    Eliminacje szkolne przeprowadzali p. Adam Sulej i p. Paweł Salamończyk – nauczyciele przedmiotów zawodowych w klasach technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Opiekę podczas wyjazdu do Warszawy sprawował p. Adam Sulej.    

Czytaj więcej

Przedstawiciele ZS Nr 2 na I Festiwalu Sienkiewiczowskim    28 maja 2015 r. uczennice klasy II TH B: Alicja Grądek, Ola Stachniak i Małgorzata Chojniak, pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Joanny Pucyk wzięły udział w konferencji ph. „Społeczne idee H. Sienkiewicza” oraz Koncercie Sienkiewiczowskim, które odbyły się w Muzeum im. H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W „Dworze Sienkiewicz” uczestnicy konferencji obejrzeli film promujący Ziemię Łukowską w kontekście „małej ojczyzny” Henryka Sienkiewicza oraz wysłuchali prelekcji dotyczących społecznych inicjatyw autora „Trylogii”. Podczas Koncertu Sienkiewiczowskiego widzom zaprezentowano: pokaz animacji przygotowany na podstawie twórczości H. Sienkiewicza, popis fechtunku rycerskiego oraz prezentację dorobku artystycznego szkół sienkiewiczowskich. Spotkanie uświetnił swoim występem Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej, a gościem specjalnym był Zbigniew Zamachowski - odtwórca roli Michała Wołodyjowskiego.  

Czytaj więcej

  Odbiór świadectw maturalnych 30 czerwca 2015r. od godz.8.00  

Czytaj więcej

MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY Z TECHNIKUM NR 2    Dnia 2 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt „Młodzi Przedsiębiorcy”, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Mój pierwszy biznes”. Miło nam poinformować, że uczniowie klasy III TK: Adrian Murawiec i Kacper Smarz zajęli III miejsce w konkursie „Młodzi Przedsiębiorcy” za opracowanie własnego pomysłu na „biznes” oraz krótki film reklamujący „Flair Project”, a uczennica klasy II THB Ewa Urbanek otrzymała za swój pomysł wyróżnienie. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli za zadanie przygotować biznes plan z pomysłem na własną działalność gospodarczą oraz krótki film reklamujący „biznes”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.   „Młodzi Przedsiębiorcy” to publiczno – społeczny projekt, który był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie młodzieży biznesem. Projekt realizowano w dziewięciu szkołach ponadgimnazjalnych, w tym i w ZS Nr 2 w Łukowie.    Naszą szkołę reprezentowała grupa 5 uczniów z klas: I TK, II THB i III TK. Uczniowie ZS Nr 2 brali udział w warsztatach pt: „Ja o sobie , a Ty o mnie…”. Odbyli też wizytę studyjną do siedziby pobliskiej firmy związanej z rynkiem mediów lokalnych. Poznali tam tajniki pracy dziennikarskiej, strukturę i zadania poszczególnych działów firmy oraz nowoczesne techniki transmisji danych.    Szkolnym koordynatorem projektu i jednocześnie opiekunem grup była p. Agata Skwara - nauczyciel przedsiębiorczości.   

Czytaj więcej

Wyjazd edukacyjny nad Bałtyk    W dniach 8-10 czerwca 2015r. grupa 18 uczniów z klas I TE i II TE uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym w okolice Gdańska w ramach projektu: „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.    Jednym z głównych punktów wycieczki była wizyta na farmie wiatrowej ,,Bystra” i farmie fotowoltaicznej w Przejazdowie k/Gdańska. Pan Piotr Matulewicz z firmy Energa zapoznał uczniów z działaniem i parametrami farmy fotowoltaicznej, która została zbudowana z 6292 paneli monokrystalicznych o łącznej mocy 1,64MW.Pan Piotr zapoznał naszych uczniów także z działaniem turbin wiatrowych na farmie ,,Bystra” . W jej skład wchodzi dwanaście wiatraków, wysokość osi wirnika nad poziomem terenu 78m. Średnica wirnika wynosi aż 90 metrów, zaś moc każdego wiatraka to 2 megawaty. Wytwarzana tu energia wystarczy do zaspokojenia potrzeb ok. 20 tysięcy gospodarstw domowych.Młodzież zwiedziła także Elektrownię Wodną Żarnowiec , której właścicielem jest firma PGE. Jest to największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa o mocy 716 MW.Młodzież znalazła także chwilę na zwiedzenie Gdańska oraz spacer brzegiem morza.   Wyjazd zorganizowali p. P. Salamończyk i p.R.Pycka  

Czytaj więcej

 „Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" Akcja na rzecz bezdomnych zwierząt    26 maja 2015 r. młodzież Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie uczestniczyła w prelekcji dotyczącej sposobów zapobiegania bezdomności zwierząt. Wygłosiły ją przedstawicielki stowarzyszenia „Czaruś” – p. Urszula Dziewulska i p. Małgorzata Muszyńska-Mateńko. Podkreśliły one ogromną rolę człowieka w życiu i wychowaniu zwierząt.   Uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy i karmy dla podopiecznych stowarzyszenia „Czaruś”. Do schroniska przekazano ok. 50 kg jedzenia dla zwierząt. Szczególne zaangażowanie wykazała klasa III WB oraz grupa uczniów z klas: I WB i II THA. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę datków na rzecz bezdomnych zwierząt.    Organizatorkami akcji były: p. Justyna Ostrzyżek i p. Lucyna Grono.    

Czytaj więcej

 Udział uczniów w Dniu Kreatywności    Dnia 22.05.2015r. uczniowie naszej szkoły z klas: I WA, I THA, II THB, II TE oraz III WC uczestniczyli w „Dniu Kreatywności” na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Podczas tego wydarzenia każdy miał możliwość sprawdzenia, jak bardzo jest pomysłowy oraz w którym obszarze kreatywności radzi sobie najlepiej.    Głównym celem wyjazdu był udział w warsztatach i zapoznanie się z efektywnymi technikami. Pierwszy warsztat dotyczył kreatywnych metod nauki i zapamiętywania informacji. Uczestnicy poznali mnemotechniki oparte na rysowaniu, tworzeniu obrazów mentalnych oraz używaniu wypowiedzi słownych. Podczas kolejnego warsztatu, w atmosferze zabawy, uczestnicy zaznajomili się z kreatywnymi ćwiczeniami i zagadkami. Była to okazja do przekonania się, w jakiej dziedzinie twórczego działania młodzież czuje się najlepiej.    Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Kintop oraz p. Elwira Janiak.  

Czytaj więcej


 Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na lekcji otwartej    W dniu 20 maja 2015 r. uczniowie z klas: I TE i II TE wzięli udział w lekcji otwartej na temat: „Połączenia rur w instalacjach kolektorów słonecznych, centralnego ogrzewania, instalacjach wodnych oraz instalacjach gazowych”. Zajęcia poprowadził Stanisław Mikowski w ramach projektu „Szkoły nowych możliwości- modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.   Prowadzący omówił rodzaje rur do instalacji c.o., wodnych, gazowych oraz systemy za pomocą których można wykonać poszczególne instalacje. Następnie uczniowie pod kierunkiem prowadzącego mogli wykonać połączenia poszczególnych rodzajów rur.    

Czytaj więcej