Przedstawiciele ZS nr 2 w Łukowie na V Pieszym Rajdzie 3-Majowym Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Łukowskiego

28 kwietnia 2022 po raz kolejny nasza Szkoła wzięła udział w pieszym rajdzie zorganizowanym dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku.
Początek rajdu miał miejsce przy cmentarzu w Gręzówce, gdzie przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z powiatu łukowskiego złożyli wiązanki przy grobach żołnierzy poległych podczas kampanii wrześniowej 1939 roku.
Następnie drogami leśnymi biegnącymi przez rezerwat „Jata” uczestnicy rajdu przeszli pod pomnik upamiętniający miejsce schronienia ks. Stanisława Brzóski podczas Powstania Styczniowego. Kolejny etap rajdu prowadził do wiaty edukacyjnej „Ostoja” w Żdżarach, gdzie uczestnicy posilili się gorącym posiłkiem oraz wspólnie zaśpiewali pieśń „Witaj majowa jutrzenko”.
Rajd zakończył się wręczeniem certyfikatu uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Zespół Szkół nr 2 reprezentowało 13 uczniów wraz z nauczycielami: p. Moniką Osińską i p. Damianem Zawadzkim.